Activiteiten agenda Natuurmuseum Holterberg
Donderdag 25 oktober. Gezinswandeling, broodjes bakken en kastanjes poffen
**Aanmelden gezinswandeling 25 oktober helaas niet meer mogelijk, de groepen zitten helemaal vol.**
Om 11:00 uur start een gezellige gezinswandeling door de herfstige Holterberg. De start is op het Holterbergplein de rangers van het natuurmuseum gaan voorop. Na afloop kunnen de deelnemers op het plein een lekker broodje bakken, kastanjes poffen en natuurlijk is er hete chocolademelk.
Deelname aan de wandeling is € 4,00 per persoon, incl. broodje bakken.
Reserveren: 0548 – 361979 of info@museumholterberg.nl

Aanmelden “De nacht van de nacht” van zaterdag 27 oktober helaas niet meer mogelijk, de groepen zitten helemaal vol.
Zaterdagavond 27 oktober, tijdens de Nacht van de Nacht, nemen de natuur-gidsen en verhalenvertellers van Natuurmuseum Holterberg u mee over de paden van de nachtelijke Holterberg. Het wordt een donkere en mysterieuze tocht door de bossen naar de heide. Onderweg zal de heks van het Numendal Old Minneke mogelijk haar verleidelijke klanken laten horen. Op de heide, waar het echt donker is, wordt u de weg langs de sterrenhemel gewezen.
We starten om 21.30 uur, deelname kost € 7,50 (kids € 4,50). Reserveren.
Uilenballen pluizen, verhalen, uilenmasker maken
Zondag 11 november: Hele dag uilenballen pluizen in Natuurmuseum Holterberg. Onder leiding van een ranger van het natuurmuseum kunnen kinderen uilenbraakballen pluizen. Uilen eten vooral muizen die ze in hun geheel doorslikken. De volgende dag produceert de uil een braakbal, vol muizenbotjes. “Braakballen pluizen is een leuke bezigheid en traditie bij Natuurmuseum Holterberg. Sommige kinderen komen hier ieder jaar voor terug. Het leuke is dat de botten van mensen en muizen, zoogdieren, bijna hetzelfde zijn. Heeft oma of opa net een nieuwe heup gekregen? Dan zoeken we het botje er wel even bij”, aldus de ranger van het museum.
In het museum en het Herfstbos van Daantje Das kunnen kinderen spannende speurtochten maken. Verbazend is de vogeltentoonstelling Rovers, Zangers en Reizigers, die verlengd is tot eind dit jaar.
Natuurmuseum Holterberg Holterbergweg 12 Holten.

uilenballen-pluizen
’s middags komen de Holtense Midwinterhoornblazers naar het Holterbergplein.
Een eeuwenoud gebruik in deze donkerste tijd van het jaar.
Stoer met Steen en Leer
Vrijdag 28 december (11.00 – 16.00) vinden er in Natuurmuseum Holterberg tegelijkertijd verschillend activiteiten plaats. Stenoloog Martin Doorman komt natuurstenen slijpen. Heb je zelf een mooie steen gevonden neem die dan mee om te laten determineren. Soms zitten er in stenen fossielen of mineralen opgesloten, ook daar kan Doorman u alles over vertellen.
Kunstenares Margot Hagel, Wapiti design, geeft een workshop sieraden maken van leer. Een heel leuke bezigheid voor jong en oud om onder begeleiding armbanden en buidels van leer te maken.
Reserveren is niet nodig.
Tachtig jaar:
Natuurmuseum Holterberg viert dit jaar haar 80-jarig bestaan, daarom is er voor iedere bezoeker van het museum een gratis het boekje over de Holterberg van Kees Bos.
Natuurmuseum Holterberg, Holterbergweg 12 Holten
In de kerstvakantie zijn er tal van andere activiteiten.
Eindig het oude jaar met een stevige winterwandeling en een niet minder stevige stamppot. Dat goede voornemen kan waar gemaakt worden op zaterdag 29 december op de Holterberg. Het speciale winterarrangement begint met een bezoek aan Natuurmuseum Holterberg. Waarna de gidsen en verhalenvertellers van het museum u meenemen naar de meest geheime plekjes van de Sallandse Heuvelrug tijdens een anderhalf uur durende winterwandeling. Bossen, heidevelden, panorama’s en oude verhalen in de heksenkuil.
Bij terugkomst staat in restaurant Woody’s, tegenover het natuurmuseum, een heerlijk Oer-Hollands stamppotbuffet gereed.
Het programma begint om 11.00 uur.
Reserveren: 0548-361979 / info@museumholterberg.nl.
Volwassenen € 19,50, Kinderen € 13,50.
Natuurmuseum Holterberg is gedurende de kerstvakantie dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur (25, 31 dec.,1 jan. gesloten).
Op tweede kerstdag komen ’s middags de Holtense Midwinterhoornblazers. Het verdragende mystieke geluid van de “d’ olde roop” uit de gebogen hoorns zal over het Holterbergplein klinken.

winter heide holterberg

Zondag 10 februari: Vogelvoederstammetjes en meer
Holten – Zondag 10 februari kunnen kids onder begeleiding in Natuurmuseum Holterberg vogelvoederstammetjes maken.
Berkenstammetjes zijn hiervoor het meest geschikt. Nadat gezaagd en geboord is worden de gaten opgevuld met een geheim recept waar ook pindakaas aan te pas komt.
Deze knutselactiviteit, gecombineerd met een speurtocht is goed voor een hele middag plezier in ons natuurmuseum.
Reserveren is niet nodig.
Verlengd tot 4 maart de vogeltentoonstelling “Rovers, zangers en reizigers.
Voorjaarsvakantie:
Uilenballen pluizen en uilenmasker maken
Zondag 17 februari, hele dag.
Hele dag uilenballen pluizen in Natuurmuseum Holterberg. Onder leiding van een ranger van het natuurmuseum kunnen kinderen uilenbraakballen pluizen. Uilen eten vooral muizen die ze in hun geheel doorslikken. De volgende dag produceert de uil een braakbal, vol muizenbotjes. “Braakballen pluizen is een leuke en leerzame bezigheid. Het leuke is dat de botten van mensen en muizen, zoogdieren, bijna hetzelfde zijn. Heeft oma of opa net een nieuwe heup gekregen? Dan zoeken we het botje er wel even bij”, aldus de ranger van het museum.
In de voorjaarvakantie is het museum iedere dag open van 11.00 – 17.00 uur .
Natuurmuseum Holterberg Holterbergweg 12 Holten.

Botje bij botje
Wandelen, verhalen en broodjes bakken
Maandag 18 en 25 februari om 11:00 uur is er op de Holterberg een gezellige wandeling waaraan iedereen kan meedoen. De start is op het Holterbergplein bij het natuurmuseum. De rangers van het museum gaan voorop. Onderweg kijken we niet alleen naar de natuur maar worden er ook spannende verhalen verteld. Na afloop mogen de deelnemers op het plein een lekker broodje bakken én is er hete chocolademelk.
Deelname aan de wandeling is € 4,00 per persoon, inclusief broodje bakken en choclademelk..
Reserveren: 0548-361979 of info@museumholterberg.nl
Natuurmuseum Holterberg. Holterbergweg 12 in Holten. www.museumholterberg.nl

zelf broodje bakken op de holterberg